EexcavaStart DL 12V 50A Alternator A7T02077 for CAT 303 Excavator
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | A7T02077 3C081-74010 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 12V 50A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 6kg |
| Engine Model | CAT 303.5 303CCR |
| Product name | Alternator |
| P/N | 112492 CAL35190,CAL35190AS,CAL35190ES CAL351900S,CAL35190RS 19091008.DRA0408.DRA0449 04112218 3C08174010,3C08174011 LRA01542 31A6800400,31A6800401.31A680040231A6800600,31A6800601.32A6800300 32A6800301,32A6800302.A007T02071A007T02071A,A007T02071C,A007T02077 A007T02077A,A007T02077C,A007TA3577 A007TA3577A A007TA3577B,A7T02071.A7T02071A,A7T02071C,A7T02072.A7T02077 A7T02077A A7T02077C,A7TA1472,A7TA357 7A7TA3577A,A7TA3577B 23100FL000 5527658997.5527662019.5999991242 5999999802 12562N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 42C0392 | 14G1000 |
| 14G0964 | 14G0937 |
| 32D1073 | 32D0604 |
| 04B1518 | 22C8360 |
| 22C8183 | 22C8182 |
| 01B0446 | 01B0395 |
| 19D9976 | 19D9872 |
| 19D9815 | 19D9810 |
| 00B1373 | 00B1372 |
| 00B1371 | MW101168 |
| 18C2920 | 39A0373 |
| 39A0372 | 66A0533 |
- Safe and economical operation
- Compact design for versatile applications
- Built-in overload protection for motor safety
- Available in various enclosure options
- Cost-effective initial investment





| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:A7T02077 3C081-74010, VDC:12V 50A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











