EexcavaStart Deutz 24V 150A Excavator Alternator OEM 0120689562 0120686527
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0120689562 0120686527 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 150A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 15kg |
| Engine Model | Deutz |
| Product name | Alternator |
| Part Numbers | 0120689530 0120689535 0120689548 0120689552 0120689557 0120689562 0120689566 0120689571 0120689573 0120689574 0120689577 0120689583 0120689587 0986038290 0986041640 0986044060 0986045990 1986A00001 1986A00002 1986A00003 1986A00004 1986A00005 1986A00007 F04R301172 111833 112343 112392 112424 116063 CAL10612 CAL10612AS CAL106121S CAL106120S CAL10612RS CAL10666 CAL10666AS CAL10666ES CAL106660S CAL10666RS 1277610 1277670 1277680 1277750 3283809 1244090 1254010 1516503R 1516516R 365270 19025330 19025337 19025339 19025355 19025356 19025357 19025361 19025367 19025369 19025589 DRA0506 DRA3550 DRA8290 DRB1640 01180440 01181679 01182159 01182161 CA1236IR CA1624IR CA1667IR 5DR004244261 8EL737364001 11203032 11203141 11203235 11203237 11203240 11203241 11203277 AAT1316 AAT1330 AAT1335 AAT1338 AAT1339 AAT1344 IA1099 IA1101 IA1104 IA1105 5006143947 504021528 0111545002 7421333000 7421354000 A0111545002 01173846 01175597 01179941 01181180 01181384 1173846 1175597 1180040 1181180 1182157 |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| Part Number | Part Number |
|---|---|
| 27C0138 | 27C0135 |
| 27C0123 | 27C0122 |
| 27C0119 | 27C0102 |
| 72C0086 | 27C0068 |
| 27C0061 | 27C0042 |
| 27C0036 | 45Y0428X0 |
| 88A0819 | SP170816 |
| SP170815 | SP170811 |
| SP170808 | SP170807 |
| SP170795 | SP170782 |
| SP170777 | SP170759 |
| SP170749 | SP170743 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Overload protection for motor safety
- Available with various enclosure options
- Low initial cost compared to other starter types




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0120689562 0120686527, VDC:24V 150A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











