EexcavaStart 24V Excavator Starter Motor M000T60481 for DB58 Engine
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | M000T60481 30L66-10600 |
| Feature | Starter Motor |
| VDC | 24V |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 8kg |
| Engine Model | DB58 |
| Product name | Starter Motor |
| P/N | 24010-0003 30L66-10500 30L66-10600 M000T60481 M001T68381 M0T60481 M0T60481AM M1T68381 M2T50281 MOO1T68381 5527659125 5527659128 5999991205 5527659128 17097N 19609N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 112562033 | 112562046 |
| 112562047 | 112562060 |
| 512562008 | 894125511 |
| 894397500 | 897120911 |
| 112562033 | 512561006 |
| 112561093 | 112561098 |
| 894125512 | 894252536 |
| 894252537 | 894393310 |
| 897120912 | 112561099 |
| 112561063 | 912561141 |
| 112562057 | 112562058 |
- Deliver safe and economical operation
- Compact size suitable for wide range of applications
- Provide overload protection to prevent motor damage
- Available with various enclosure options
- Low initial cost compared to other starter types





| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Starter Motor, OEM:M000T60481 30L66-10600, VDC:24V |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











