EexcavaStart 24V 35A Alternator ME049165 A5T70383 for S4K S6K S6S Engine
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM Number | ME049165 A5T70383 |
| Type | Alternator |
| Voltage/Current | 24V 35A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 8kg |
| Compatible Engine Models | S4K S6K S6S 6D14 6D15 |
| Specification | Details |
|---|---|
| Part Numbers | ME049165 A5T70383 ME-049165 A005T70383 A0045T70383 TA000B05801 |
| Minimum Order Quantity | 1 PCS |
| Condition | New original/New generic/Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery Time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment Methods | T/T, Western Union, PayPal |
| Part Number | Part Number |
|---|---|
| 82A0673 | 82A0672 |
| 82A0671 | 82A0670 |
| 82A0436 | 82A0435 |
| 82A0434 | 82A0333 |
| 81A0230 | 81A0073 |
| 80A1021 | 80A0647 |
| 79A8461 | 79A8441 |
| 79A8221 | 79A8220 |
| 79A7969 | 79A7968 |
| 79A7967 | 79A7966 |
| 79A7282 | 79A7270 |
| 79A7054 | 79A7053 |
| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:ME049165 A5T70383, VDC:24V 35A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











