EexcavaStart Liebherr Excavator Alternator 24V 55A OEM 0120469982 0120469001
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0120469982 0120469001 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 55A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 8kg |
| Engine Model | Liebherr Excavator |
| Product name | Alternator |
| P/N | 0120469001 0120469019 0120469025 0120469036 0120469039 0120469101 0120469103 0120469509 0120469518 0120469686 0120469796 0120469982 0986030520 0986030521 0986033400 0986034400 0986034440 0986037410 0986041090 0986041580 0986047870 0986049243 6033GB3047 6033GB3053 6033GB3055 B120427931 B120500299 B120500845 F042301027 110895 CAL10610AS CAL10610ES 3255439 1274480 1350515 1357591 1357592 613097 854300 890775 894300 19093020 DA8520 DRA7410 CA333IR 8EL012584081 8EL725736001 11201522 AAN3106 IA0522 6104058 890775 8ABH469686 063534699820 943303331010 943356685010 943357256010 MARC333 72735099 MG100 MG460 51261017144 51261017185 51261017201 51261019119 51261019144 51261019185 51261019201 81261017119 0051543402 0061546802 0071542702 0091540702 0101542002 A0051543402 A0061546802 A0071542702 A0091540702 A0101542002 210006 210314 51261017144 51261017185 51261019144 51261019185 89213324 20150116 858783 860143 7421341000 2940778 436423 436424 436428 437166 5103725 23161 9AR3927G 835330124 12585N 12586N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 15L0005 | SP230785 |
| SP2301301 | SP230102 |
| SP230101 | SP230100 |
| SP229710 | SP229708 |
| SP229707 | SP229706 |
| SP229532 | SP226595 |
| SP226525 | SP226524 |
| SP226522 | SP226521 |
| SP226514 | SP226500 |
| SP225760 | SP223833 |
| SP223774 | SP223748 |
| SP223662 | SP223661 |




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0120469982 0120469001, VDC:24V 55A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











