EexcavaStart Komatsu 6D140 Excavator Alternator 24V 90A OEM 600-821-9220
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 600-821-9220 600-821-9230 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 90A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 18kg |
| Engine Model | Komatsu 6D140 |
| Product name | Alternator |
| P/N | 1155344064077 6008219220.6008219230 6008259110 0350008030.0350008040 0350008350 0350008360.0350008380.0350008390 0350008410.0350008571.0350008641 029230 6008259111.6008259120.6008259130 6008259150.6008259230.6008259310 6008259710.6008259720.6008259730 6008619120.6008619121.6008619122 |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 80A2001 | 24C0681 |
| 24C0647 | 53C0161 |
| 34V0053 | 34V0051 |
| 34V0043 | 34V0040 |
| 34V0038 | 34V0013 |
| SP220711 | SP220580 |
| SP220539 | SP220537 |
| 23V0068 | 23V0060 |
| 37B0461 | 37B0421 |
| 37B0232 | 31B0632 |
| 31B0568 | 31B0564 |
| 31B0554 | 31B0545 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Overload protection for motor safety
- Available with various enclosure options
- Low initial cost





| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:600-821-9220 600-821-9230, VDC:24V 90A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











