EexcavaStart DL 24V 80A Alternator for Benz Trucks OEM 0124555001
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0124555001 012455004 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 80A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 10kg |
| Engine Model | Trucks & Buses 1016 |
| Product name | Alternator |
| P/N | 0124555001 0124555004 0124555007 0124555012 0124555022 0124555032 0124555065 0124555168 0986042360 0986042370 0986042380 0986044223 0986045280 0986048100 1986A00932 F000BL07N2 F042301116 F042301117 115497 CAL10629AS CAL10629ES CAL10629IS 3357747 1516515R 19070019 19092036 8600585 942360X DB6390 DRB2360X DRB2370X DRB2380X DRB5280 DRB5280X 75261183 CA1666IR 8EL012584011 8EL737989001 063535550650 943316661010 MAN2092 MARC1666 MG793 0111548602 0121540402 01215410020121546802 012154680280 0131542802 0131542902 0131544002 0131547802 013154780280 0141544902 0141545302014154530280 A0111548602 A011154860280 A0121540402 A0121541002 A012154100280 A0121546802 A012154680280 A0131542802A0131542902 A013154290280 A0131544002A013154400280 A0131547802A013154780280 A0141544902 A0141545302 A014154530280 A0141549402 210630 905710100056 860807 861277GB AVI1361277 AV1361277-VPPALT2110,ALT2110A ALT2110B ALT2110C 2Z0903015 434028 437482 12387N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 34A5224 | 34A3662 |
| 34A3515 | 34A2510 |
| 34A2146 | 01A8429 |
| 01A7243 | 01A3423 |
| 01A3124 | 01A3034 |
| 11H0009 | 71A2714 |
| 79A0142 | 79A0106 |
| 79A0105 | 31C3593 |
| 31C3511 | 31C3415 |
| 31C2484 | 31C2455 |
| 31C2423 | 31C2416 |
| 31C2415 | 34A6652 |
- Deliver safe and economical operation
- Compact size suitable for wide range of applications
- Provide overload protection to the motor
- Available with various enclosure options
- Low initial cost




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0124555001 012455004, VDC:24V 80A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











