EexcavaStart DL 12V 90A Excavator Alternator OEM 0123320016 0123320052
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0123320016 0123320052 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 12V 90A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 6kg |
| Engine Model | Bosch |
| Product name | Alternator |
| P/N | 0123320016 0123320052 0123320054 0986040340 0986042161 9123320016 CA1139IR 111478 111945 CAL15223AS RAA21451 CA1139IR CA1397IR 210160 046903015G 0588903018B 058903016AX 058903018 058903018A 058903018AX 058903018B 058903018BX 071903016A 071903016G 2541856 2541885 2541894 436386 436389 436640 436744 439010 439069 439221 442016 A13V1138 A13V1155 A13V1156 A13V1173 A13V177S A13VI156G 046903015E 058903016A 058903016B 058903016BX 058903016E 078903016A 1-3114-25W 1-3155-25W 13814N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 30D0257 | 30D0237 |
| 30D0226 | 30D0224X0 |
| 30D0220X1 | 30D0209 |
| 30D0196 | 30D0189 |
| 30D0178 | 30D0161 |
| 30D0128 | 30D0121X0 |
| 30D0113X0 | 30D112X9 |
| 30D0112X0 | 31C0515 |
| 31C0351 | 40B0403 |
| 40B0319 | 40B0171 |
| 03C0478 | 32E2048X0 |
| 32E2017X0 | 32E1741X0 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for wide applications
- Provides overload protection for motors
- Available with various enclosure options
- Low initial cost




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0123320016 0123320052, VDC:12V 90A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











