
EexcavaStart DL 12V 90A Benz Truck Alternator OEM 0120469526 0120469013
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0120469526 0120469013 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 12V 90A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 10kg |
| Engine Model | Benz Truck |
| Product name | Alternator |
|---|---|
| P/N | 0120469013 0120469506 0120469526 0120469540 0120469687 0120469895 0986033090 0986033091 0986033530 0986033531 0986034940 113611 07078411 6856900 1516582R DRA3090 8EL725801001 0051543202 0051549902 0071542602 A0051543202 A005154320280 A0051549902 A0071542602 A3661501850 622620710014 436585 1-3253-25W |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 69A1020 | 69A1002 |
| 69A0976 | 69A0975 |
| 69A0963 | 69A0844 |
| 69A0838 | 69A0785 |
| 69A0724 | 69A0721 |
| 69A0720 | 69A0716 |
| 69A0715 | 69A0559 |
| 69A0485 | 69A0437 |
| 69A0428 | 69A0424 |
| 69A0338 | 69A0335 |
| 69A0334 | 69A0313 |
| 69A0226 | 69A0167 |




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0120469526 0120469013, VDC:12V 90A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.

