EexcavaStart 24V 10T 5.5KW Excavator Starter Motor 3924466 4064171 17391N
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 3924466 4064171 17391N |
| Feature | Starter Motor |
| VDC | 24V 10T 5.5KW |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 10kg |
| Engine Model | 6D107 |
| Product name | Starter Motor |
|---|---|
| P/N | 1280002560 1280002561 1280002562 1280002563 2280002200 228000852 12280008570 2280008571 4280005240 4280005241 DSN2014 DSN2026 DSN2104 3924466 4064171 5255074 600-863-5130 600-863-5131 17391N 19873N 21751ND2 |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 11N-27040 | 11N6-27040 |
| 11N8-22140 | 11N8-70110 |
| 11N8-70110-AS | 11NA-70110 |
| 11NA-70110-AS | 11NA-71041 |
| 11NB-20120 | 11NB-20130 |
| 11NB-70110 | 11NB-70110-AS |
| 11Q6-90240 | 11Q8-20130 |
| 247490016A | 26312-83C10 |
| 26316-72001 | 26316-93000 |
| 2631693000 | 26320-84300 |
| 119225-77010 | 119226-77010 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Overload protection for motor safety
- Wide selection of enclosure options
- Low initial cost





| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Starer Motor, OEM:3924466 4064171 17391N, VDC:24V 10T 5.5KW |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











