
EexcavaStart 32A66-00301 M8T75171 S4S Excavator Starter Motor 12V 10T 2.2KW
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 32A66-00301 M8T75171 |
| Feature | Starter Motor |
| VDC | 12V 10T 2.2KW |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 10kg |
| Engine Model | S4S |
| Product name | Starter Motor |
| P/N | 015206 |
| Compatible Part Numbers | 111272 CST35123AS, CST35161AS 1039827.2803784 920670 8EA737263001 STM1009BA, STM1009EC, STM1009LC STM1009NB, STM1009TJ STM1009UL. STM1009WD, STM1009YJ.STM5009LC STM5009MH STM5009NL.STM5009WD STM6009WD, STM9009WD, STM9009XY 220514 3266A00100.3266A00101.3266A00600 3266A00601.3266A26100, 32A6600100 32A6600101.32A6600300.32A6600301 32A6600600.32A6600601.32A6601100 32A6610100.32A6610101.32A6610600 32A6611100, 32A6620100, 32A6620601 32A6626100, 32C6601200, M002T62271 M002T62272, M002T74371, M002TS0071 M003T67671.M008T70371.M008T71571 M008T75171.M008T75172.M2T62271.M2T62272 M2T63221, M2T74371.M2TS0071.M3T67671. M8T70371, M8T71571, M8T75171.M8T75172.M8T75174 STM1009WA, STM6009RB, STM6009WA 20513067 5527662036 STR6034, STR7032 2-2102-MM1 18163N 18394N, 19719N 300N10050Z |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with a plastic bag, outer with a carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 3990106 | 4932708 |
| 4935731 | 5362274 |
| 3976372 | 4945969 |
| 0445120231 | 5263262 |
| 3976372 | 5263262 |
| 0445120059 | 4945969 |
| 0445120367 | 5283840 |
| 3943771 | 3943775 |
| 3943773 | 5274516 |
| 4934860 | 3975868 |
| 4931888 | 5336107 |
| 4376353 | 3290062 |
| 3288779 | 3929330 |
| 4892714 | 4892715 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for wide range of applications
- Provides overload protection to the motor
- Available with various enclosure options
- Low initial cost





| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Starer Motor, OEM:32A66-00301 M8T75171, VDC:12V 10T 2.2KW |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.

