EexcavaStart 12V 75A Excavator Alternator OEM 1012211-1750 104210-8120
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 1012211-1750 104210-8120 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 12V 75A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 8kg |
| Engine Model | Suzuki |
| Product name | Alternator |
| P/N | A5049,CAL35277.CAL35277AS,CAL35277ES CAL352770S,CAL35277RS 114247 DRA0562 1022111750,1042108120 93194153 CA2026IR A005TA4291AC,A005TA4291B.A005TA4291BC A005TB1292.A005TB1292AE.A005TB2292AE A005TB2292ZE,A5TA729.A5TB1292.A5TB1292AE A5TB2292.A5TB2292AE A5TB2292ZE 4709920 3140055L00.3140055L01.3140055L02 3140077E30,3140084E10.3140084E12 11086N.13781N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 74A2508 | 74A2507 |
| 74A2506 | 74A2348 |
| 74A2347 | 74A1823 |
| 74A1680 | 74A1679 |
| 72A4194 | 72A3825 |
| 72A3822 | 72A3760 |
| 72A3751 | 72A3460 |
| 72A3409 | 72A3308 |
| 72A3285 | 72A3276 |
| 72A3275 | 72A3215 |
| 72A3195 | 72A3034 |
| 72A3031 | 72A3002 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Overload protection for motor safety
- Available with various enclosure options
- Low initial cost solution
| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:1012211-1750 104210-8120, VDC:12V 75A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











