EexcavaStart Bosch 24V 80A Excavator Alternator OEM 0122469002 0R3614
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0122469002 0R3614 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 80A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 16kg |
| Engine Model | Bosch |
| Product name | Alternator |
| P/N | 0122469004 110416 111261 CAL60604AS CAL60604GS 0R3614 0R3667 0R3668 0R3669 1005045 1005046 1005047 122469004 1321186 1321190 3V8825 162205 203176 3078115 3603848 10459006 10459064 10459072 1117226 1117236 1117248 1117253 1117523 19010001 UA1114IR 11039152 7254N 12060N 7254N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 59A2191 | 59A2128 |
| 59A1890 | 59A1885 |
| 59A1884 | 59A1776 |
| 59A1774 | 59A1691 |
| 59A1589 | 59A1536 |
| 59A1520 | 59A1099 |
| 59A1023 | 59A0761 |
| 59A0721 | 59A0624 |
| 18A1712 | 18A0340 |
| 30D0369 | 30D0366 |
| 30D0363 | 30D0362 |
| 30D0356 | 30D0352 |
- Delivers safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Provides motor overload protection
- Available with various enclosure options
- Low initial cost solution




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0122469002 0R3614, VDC:24V 80A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











