EexcavaStart 24V 140A Man Excavator Alternator OEM 51.26101-7222
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 51.26101-7222 83261016501 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 140A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 14kg |
| Engine Model | Man |
| Product name | Alternator |
|---|---|
| P/N | 11203032 11203141 11203235 11203237 11203240 11203241 11203277 AAT1316 AAT1330 AAT1335 AAT1338 AAT1339 AAT1344 IA1099 IA1101 IA1104 IA1105 5006143947 504021528 0111545002 7421333000 7421354000 A0111545002 01173846 01175597 01179941 01181180 01181384 1173846 1175597 1180040 1181180 1182157 |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 59A4878 | 59A4716 |
| 59A4650 | 59A4493 |
| 59A4363 | 59A4141 |
| 59A4046 | 59A4045 |
| 59A3818 | 59A3651 |
| 59A3638 | 59A3618 |
| 59A3508 | 59A3446 |
| 59A3383 | 59A3284 |
| 59A3129 | 59A3079 |
| 59A3072 | 59A2768 |
| 59A2651 | 59A2646 |
| 59A2549 | 59A2454 |
- Safe and economical operation
- Compact size suitable for diverse applications
- Overload protection for motor safety
- Wide selection of enclosure options
- Low initial cost compared to other starter types




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:51.26101-7222 83261016501, VDC:24V 140A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











