EexcavaStart 24V 140A Bosch Alternator 0120689530 for Deutz Engine
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0120689530 0120689535 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 24V 140A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 14kg |
| Engine Model | Deutz |
| Product name | Alternator |
| Part Numbers | 1277750 1277A680 1277A750 860340880705 0749520621 5006143947 5010309082 5010347544 5010390082 6010347544 7421354000 472302 475885 571419 571497 571520 519510010010 434016 434027 835331551 63630299 85003104 9520621 1-3128-25W 12377N 12610N |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| Part Number | Part Number |
|---|---|
| SP170736 | SP170731 |
| SP170531 | SP170468 |
| SP170467 | SP170460 |
| 98A2942 | 98A2694 |
| 98A2642 | 98A2638 |
| 98A2533 | 98A2532 |
| 98A2525 | 98A2441 |
| 98A2202 | 98A1930 |
| 98A1929 | 98A1358 |
| 98A1341 | 98A1340 |
| 98A1139 | 98A1022 |
| 98A1013 | 59A4879 |
- Safe and economical operation
- Compact design suitable for diverse applications
- Built-in overload protection for motor safety
- Available with various enclosure options
- Lower initial cost compared to other starter types




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0120689530 0120689535, VDC:24V 140A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











