EexcavaStart DL 12V 90A Excavator Alternator OEM 0120450017 0120450011
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Attribute | Value |
|---|---|
| OEM | 0120450017 0120450011 |
| Feature | Alternator |
| VDC | 12V 90A |
| Brand | DL |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | Original |
| Weight | 7kg |
| Engine Model | Jeep Cherokee |
| Product name | Alternator |
|---|---|
| P/N | 0120450011 0120450012 0120450013 0120450014 0120450016 0120450017 0120450018 0120450019 0120450024 0120450025 0120450026 0120450027 0120450028 0120450029 0986044280 0986080630 0986UR0256 F042302028 04686018 04686019 04723290 04727034 05233416 05233718 05234026 05234027 05234031 05234032 05234231 052342323233574 4419187 4557432 4686018 4686019 4686021 4688021 4723290 4727034 4727036 5226200 5227100 5227474 5233416 5233472 5233474 5233718 5234026 5234027 52340315234032 5234231 5234232 53008647 |
| MOQ | 1 PCS |
| Condition | New original/ New generic/ Refurbished |
| Warranty | 6 months |
| Delivery time | 3-10 days after payment |
| Packing | Inner with plastic bag, outer with carton |
| Payment | T/T, Western Union, PayPal |
| P/N | P/N |
|---|---|
| 38Y01217X0 | 38Y0216X0 |
| 38Y0215X0 | 38Y0212X0 |
| 38Y0204X0 | 38Y0197X2 |
| 38Y0197X0 | 38Y0195X0 |
| 38Y0194X0 | 38Y0185X0 |
| 38Y0184X0 | 38Y0170X0 |
| 38Y0164X0 | 38Y0163X0 |
| 38Y0159X0 | 38Y0158X0 |
| 38Y0153X0 | 38Y0144X0 |
| 38Y0135X0 | 38Y0102X0 |
| 38Y0094X0 | 38Y0090X9 |
| 38Y0087X9 | 38Y0087X0 |




| Product Attributes | Brand:DL, Feature:Alternator, OEM:0120450017 0120450011, VDC:12V 90A |
|---|
Shipping policy
At our Company, we understand the importance of timely delivery. We offer a variety of shipping options to suit your needs, including standard, expedited, and express shipping. Our dedicated team works diligently to process and dispatch your orders promptly, aiming to deliver them to your doorstep within the estimated timeframe.
We strive to provide fast and reliable shipping to our customers. Here’s everything you need to know about our shipping process:
- Dispatch: Within 24 Hours
- Free shipping across all products on a minimum purchase of $99.
- International delivery time 5 to 7 business days
- Cash on delivery might be available
- Easy 30 days returns and exchanges
Please note that delivery times are estimates and may vary depending on factors such as product availability, destination, and carrier delay
Returns policy
We want you to be completely satisfied with your purchase from our website. If for any reason you are not entirely happy with your order, we’re here to help. Certain exclusions and conditions may apply, so we encourage you to review our detailed return policy for more information. Rest assured, our goal is to ensure your complete satisfaction with every purchase you make from our website
- Returned items must be unused, undamaged, and in the same condition as received.
- Original tags, labels, and packaging must be intact and included with the returned item.
- Proof of purchase, such as your order confirmation or receipt, is required for all returns.











